Geri Dönüşüm

FO İstanbul Fuar Hizmetleri tarafından 19-22 Haziran 2008 tarihleri arasında 4. Uluslararası Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Fuarı REW düzenlendi.

Son yıllarda, üzerinde bir hayli yorum yapılan bitkisel atık yağlar da REW İstanbul 2008 kapsamında işlenen konular arasındaydı. Panelde, bitkisel atık yağlar konusunda hem teknik bilgi hem de uygulama örnekleri ve bu konuda yaşanılan sorunlar gündeme getirildi. REW İstanbul 2008 kapsamında “Atık Akümülatörler” başlıklı bir oturum düzenlendi. TÜMAKÜDER’in (Tüm Akü İthalatçıları ve Üreticileri Derneği) katkılarıyla düzenlenen oturumda konuyla ilgili AB uygulaması, mevcut durum ve uygulamalar aktarılarak, sorunlar ve sorular dile getirildi.

Çevko vakfı ücretsiz danışma hattı:

Ambalaj atıklarının kontrolü yönetmeliği 24.06.2007 tarihinde yürürlüğe girmiştir.

Bu yönetmelikle ilgili sorularınız için Çevko vakfının ekonomik işletmelere yönelik 0800 261 64 10 No’ lu ücretsiz danışma hattı hizmete girmiştir.

Bu hattan çevre ve orman bakanlığınca yapılacak bildirimlerden, ambalajların işaretlenmesi ile ilgili yeni uygulamalar ve değişen geri kazanım oranlarından depozito uygulamasındaki son duruma kadar ekonomik işletmeleri ilgilendiren temel konularda hizmet vermektedir.

Ads