Ateş Böceği Derneği

Ateş Böceği derneği ilk faaliyetlerini 2016 yılında Pamukkale Üniversitesinde Doğayı ve Hayvanları koruma topluluğu olarak gerçekleştirmiştir. 2017 yılında ise dernekleşerek, Ateş Böceği Derneği olarak faaliyetlerine devam etmektedirler.

Kısa sürede gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleri ile 2019 yılında 15 şehre kendi deyimleri ile “ İyilik saçmaya devam “ etmişlerdir.

Derneğin şimdiye kadar Köy Okulu Projeleri, Sokak Hayvanları, Doğa Projeleri ve Mama bağış çatısı altında gerçekleştirdiği projelerden bazıları; Denizli / Tavas ve Uşak / Banaz ilçesindeki Köylerde Sanat var Sinema odası, 2016 yılından beri sürmekte olan sokak hayvanlarına mama ve sahiplendirme çalışmaları, Köyde sanat var resim atölyesi, Denizli / Honaz Akbaş ilkokulunda Küçük Eller Büyük Adımlar çalışması, Kedi evi projesi, Umut şemsiyesi projesi gibi Köy okulu projeleri, Sokak hayvanları projeleridir. Bu projeler ile 300′ ü aşkın etkinlik, 15 köy okulunu aşkın köy okulu projesi ve 25000 kilodan fazla mama dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Derneğin faliyet gösterdiği şehirler; Antalya, Afyon, Burdur,  Denizli, İzmir, İstanbul, Samsun, Uşak, Zonguldak

Dernek hakkında bilgiler kendi sayfaları olan  www.atesbocegi.org.tr  sayfasından alınmıştır.